• biuro@kgdomy.pl

Uszczelnienie Dachu

Uncategorized paź 23, 2019

Zostałem poproszony o wykonanie uszczelnienia dachu pulpitowego dwupołaciowego. Nieszczelność pojawiła się na połączeniu połaci dachu ze ścianą szczytową drugiej połaci dachu.

Firma Budowlana KGdomy – usługa uszczelnienia dachu

Pierwszym krokiem do naprawy tego połączenia było usunięcie starego i spękanego uszczelniacza dekarskiego oraz uzupełnienie nowym uszczelniaczem. Dodatkowo klient zakupił taśmę kominową ołowianą 30 cm i również chciał by została położona na łączeniu połaci dachu. Następnie usunąłem stare listwy do których wcześniej były zamocowane deski ozdobne. Wypełniłem ubytki po kołkach montażowych i zrobiłem porządek na dachu.

KGDomy uszczelnienie dachu w Radlinie – sprzątanie dachu

Przystąpiłem do przygotowania podłoża do montażu taśmy kominowej, podłoże zostało odpylone sprawdziłem czy tynk na ścianie szczytowej ma odpowiednią przyczepność.

KGdomy odpylenie dachu przed montażem taśmy kominowej

Wypakowując taśmę ołowianą zobaczyłem, że taśma jest koloru czarnego a dach ma pokrycie czerwoną papą. Pytam klienta czy to nie pomyłka czy taśma ma być czarna. Niestety odpowiedz była „ma być czarna”.

Przystąpiłem do wyznaczenia linii montażu taśmy, a następnie przymocowałem tą taśmę do ściany szczytowej a później do płaci dachu.

Poinformował sympatycznego klienta, że w celu prawidłowego zakończenia taśmy kominowej muszą być zamontowane listwy kominowe. Klient był tym zaskoczony, jednak stwierdził, że listwy zakupi. Jako firma budowlana wystawiłem klientowi paragon za wykonaną usługę. Ostatecznie umówiliśmy się na montaż listw.

KGdomy zamontowana taśma kominowa bez listwy kominowej

Usługa ta była wykonana dla mojego znajomego, który zgodził się na publikację zdjęć. Firma budowlana KGdomy specjalizuje się w budowaniu energooszczędnych domów jednorodzinnych. Zapraszamy do działu z projektami. Budujemy domy również domy z projektów indywidualnych na terenie Rybnika, Radlina, Żor, Rydułtów. Kontakt z nami.