• biuro@kgdomy.pl

Firma Budowlana KGdomy

Uncategorized lis 25, 2019

Historia powstania firmy budowlanej KGdomy jest ściśle związana ze środowiskiem w jakim żyjemy.

Takie powietrze nie zachęca do pozostania na śląsku – postanowiliśmy to zmienić. KGdomy

Mieszkając w Rybniku co roku narzekałem na problem związany ze smogiem. Podczas jednego z wyjazdów w góry wpadłem na pomysł by ze zjawiskiem smogu powalczyć.

Pierwszą myślą było by gdzieś się wyprowadzić, jednak nie chciałem zostawiać wszystkiego. Następnie wpadłem na pomysł by zaoferować tanie kotły gazowe dla mieszkańców górnego śląska. Jednak napotkałem trudności związane ze znalezieniem odpowiednich partnerów biznesowych. W międzyczasie dostrzegłem ciekawe możliwości związane z przeprowadzaniem termomodernizacji istniejących budynków. Dzięki współczesnej technologii, możemy docieplić stary budynek, wykonać w nim wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Częstym problemem z jakim się zmagaliśmy były wysokie koszty podłączenia pompy ciepła lub instalacji nowoczesnego kotła kondensacyjnego w termomodernizowanych budynkach. Obecnie dzięki spadkowi cen pomp ciepła firma budowlana KGdomy oferuje swoim klientom nowoczesne pompy ciepła w atrakcyjnych cenach.

KGdomy termomodernizacja istniejących domów jednorodzinnych.

Klienci potrafią doskonale liczyć i wiedzą, że montaż pompy ciepła lub nowoczesnego kotła kondensacyjnego w instalacji grzejnikowej jest średnio opłacalny, a wykonanie ogrzewania płaszczyznowego (np. ogrzewania podłogowego) wiąże się dużym i nieplanowanym remontem. Obecnie udało nam się rozwiązać ten problem dzięki zastosowaniu klimakonwektorów oraz grzejników nisko temperaturowych. Dodatkowo zastosowanie klimakonwektorów może stanowić skuteczne chłodzenie latem bez stosowania klimatyzacji.

Następnym etapem w rozwoju firmy budowlanej KGdomy było poznanie technologi Izodom. Dzięki temu możemy zaoferować budowę tanich niskoenergetycznych i pasywnych domów jednorodzinnych.

Wyodrębnienie działalności budowlanej ze struktury firmy Actarii, wynikało wprost z troski o środowisko w którym żyjemy. Jestem przekonany, iż podjęte przez nas wspólne działania doprowadzą w przyszłości do wyeliminowania problemu smogu a w dalszej konsekwencji obniżą zużycie energii, co doprowadzi do zahamowania efektu cieplarnianego.