Nowoczesny projekt domu, szczególnie polecany na wąskie działki. Wysunięty garaż na elewacji frontowej oraz atrakcyjny podcień sprawiają, że strefa wejściowa prezentuje się zacisznie, a zarazem efektownie. Część dzienna w głębi domu to reprezentacyjna przestrzeń, powiększona o obszerny taras z miejscem na relaks dla całej rodziny. Przestronny salon został wyraźnie podzielony na część wypoczynkową przed kominkiem i kinem domowym oraz jasną jadalnię. Otwarta kuchnia posiada możliwość wysokiej zabudowy oraz dużą ilość blatów roboczych i miejsc na przechowywanie. W holu przewidziano praktyczną wnękę na szafy ścienne, a dodatkowy pokój doskonale sprawdzi się jako gabinet. Z wiatrołapu dostępna jest część gospodarcza – garaż oraz kotłownia. Dwubiegowe schody prowadzą na poddasze do strefy nocnej. Mieszczą się tutaj trzy jasne sypialnie, łazienka, pralnia oraz garderoba. Sypialnia rodziców została rozwiązana jako apartament – posiada własną garderobę i łazienkę oraz wyjście na prywatny taras nad garażem.
Powierzchnia użytkowa domu bez garażu i kotłowni wynosi 140,09 m2
Powierzchnia garażu 18 m2
Powierzchnia kotłowni 2,85 m2
Dom może być wykonany w technologi tradycyjnej murowanej z bloczków z betonu komórkowego lub w technologi Izodom.
Koszt budowy domu w stanie deweloperskim wynosi 430 000,00 zł
Co zawiera się w kosztach budowy domu?
- zakup projektu;
- roboty ziemne,
- wykonanie fundamentów,
- budowa ścian zewnętrznych z bloczków z betonu komórkowego 24 cm docieplone styropianem 20 cm lub wykonanie ścian zewnętrznych w technologi Izodom z bloczków KING BLOK, ściany wewnętrzne wykonane z betonu komórkowego 12 cm,
- wykonanie stropu żelbetonowego
- wykonanie dachu na konstrukcji prefabrykowanej,
- pokrycie dachu dachówką Roben,
- wstawienie okien na profilu salamander,
- wstawienie drzwi zewnętrznych Gerda,
- Brama Garażowa Hormann LPU42
- wykonanie tynku zewnętrznego,
- ocieplenie poddasza budynku wełną lub włóknami celulozowymi,
- wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłą,
- wykonanie instalacji elektrycznej,wodnej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania w postaci ogrzewania podłogowego – instalacja wodna i CO w systemie kan-therm, montaż pompy ciepła powietrze – woda,
- wykonanie tynków wewnętrznych lub okładzin z płyt gipsowo-kartonowych,
- wykonanie sufitów z płyt gipsowo-kartonowych
- malowanie ścian i sufitów farbą podkładową oraz jednokrotne malowanie farbą lateksową,
- rezygnacja z budowy kominów
Dom może zostać zbudowany znacznie taniej, zastępując strop żelbetowy stropem teriva. Inną alternatywą jest wykonanie konstrukcji dachowej jako wiązarów kratownicowych i wykonanie stropu na dolnym pasie wiązara.
Inną alternatywą jest zmniejszenie ocieplenia przy betonie komórkowym do poziomu 15 cm, a mimo to zostanie zachowanie współczynnik przenikania ciepła przez ściany zgodnie z WT2021 poniżej 0,2 W/(m2*K ).